Královský ples | Historie

Historie

Historicky první Královský ples se začal rodit v hlavách mladých královéhradeckých patriotů a zároveň příznivců místního hokeje už v roce 2014. Rok příprav střídaly pocity odhodlání, nedočkavosti, ale také nervozity, která před každou nově vzniklou akcí panuje. Už se začátkem hokejové sezóny se objevil poprvé nápis Královských ples na místech spojených s hokejovým klubem Mountfield HK. Všichni tehdy netrpělivě vyhlíželi datum 7. února 2015 včetně dvou hlavních tváří promo videa Pavla Kantora a Jiřího Šimánka.Hned první ročník Královského plesu lákal na vystoupení špičkového houslisty Jaroslava Svěceného, ale nechyběly už nyní tradiční prvky večera jako talk-show s některým z hráčů, které se premiérově zúčastnil kapitán Jiří Šimánek, nebo plesové soutěže o klubové a další hodnotné ceny. Celým večer provázel moderátor Tomáš Borovec.


Úspěšný první ročník byl jasným symbolem pro pořádající tým lidí z ryze hradecké skupiny Profesmedia, tak i pro samotný hokejový klub. Nic nebránilo tomu, aby vzápětí začaly přípravy na druhý ročník Královského plesu, tentokrát s datem 12. února 2016. Na oficiálních plesových plakátech jsme tenkrát mohli vidět dnes již legendární jména hokejistů v čele s Jaroslavem Bednářem, kterého doplnil Karel Pilař, Rastislav Dej a Tomáš Knotek.


Stejně jako v roce 2015, tak i o rok později žilo kongresové centrum Aldis zábavou ve spojení s celým A-týmem hokejistů Mountfieldu a zábavným programem, jež vrcholil vystoupením špičkového komika a kouzelníka Richarda Nedvěda. Kdo neměl po bezmála šesti hodinách plesové zábavy dost, mohl se přesunout na after-party na Velké náměstí do New York Café & Bar.
Po druhém ročníku bylo jasné, že v Hradci Králové vzniká pomalu ale jistě velká tradice hokejového plesu, který už patří do kalendáře každé sezóny stejně jako play-off, na které se všichni společně těší. Tradičním se také stalo datum druhého pátku v únoru, a tak jsme v roce 2017 pokračovali 10. únorem, kdy jsme společně zahájili už třetí ročník Královského plesu.


Program se stejně jako datum konání akce držel zaběhlých kolejí a hlavním tahákem z řad vystupujících se stal stand-up komik Daniel Čech. Do Aldisu znovu zavítal celý A-tým extraligové soupisky, kteří si užívali i tentokrát společně strávený večer s fanoušky v rytmu kapely StopTimeBand.


Čtvrtý ročník plesu doprovázela olympijská nálada, a extraligovou přestávku jsme využili k přípravám dalšího Královského plesu. Ty jsme okořenili velkou propagační akcí v OC Futurum, kde se v rámci kampaně „spontánně” roztančila dvacítka tanečníků před zraky stovek přihlížejících. O tom, že Královský ples proběhne 16. února 2021 jsme tak dali najevo netradičním, leč efektivním způsobem. Posuďte sami!Zatím posledním úspěšně zvládnutým Královským plesem je jeho VI. ročník, který navštívila bezmála tisícovka lidí v pátek 7. února 2020. Jedním z hlavních taháků tohoto ročníku byl koncert Petra Koláře, který rozproudil Aldis svými známými hity. Návštěvníci zvoli jako sympaťáka Marka Mazance a ten následně vylosoval jednoho výherce z řad hlasujících, jehož cenou pak byla večeře právě s hráčem, pro nějž v anketě hlasoval.


Ples jsme jako tradičně uzavírali se slovy, že se na další rok opět těšíme a ve zdraví se sejdeme. Přání určitě nebylo klišé a taky se nenaplnilo. Pár týdnů po Královském plese se začal valit na Evropu z Číny obávaný virus a ten také vystavil stopku VII. ročníku plesu, který se v únoru roku 2021 z důvodu protiepidemických opatření neuskutečnil.Odložený VII. ročník Královského plesu už ale má své datum, na které se všichni velmi těšíme. A proto ještě jednou, věříme, že se na něm všichni společně ve zdraví sejdeme!